[05.11.2020]

Захоплення відео з екрану та запис лекцій


Продукція компанії Epiphan — грабери, бродкастери і рекодери — широко використовується у всьому світі в якості пристроїв захоплення, кодування, запису і трансляції аудіо і відео (VGA, DVI та інших) сигналів з високою роздільною здатністю. Пристрої Epiphan здатні кодувати, записувати й транслювати практично будь-який сигнал високої чіткості, навіть Set-Top Box і Smart TV.


Сьогодні існує величезна кількість програм, в тому числі безкоштовних, для захоплення відео з екрану. Вони працюють зі звичайного персонального комп'ютера і здійснюють захоплення відео з онлайн джерел. Якість кінцевого відео матеріалу, м'яко кажучи, залишає бажати кращого, але для якихось простих побутових завдань цього цілком достатньо. Цим пояснюється широке поширення ПЗ для захоплення відео з екрану в Інтернеті.


А ось коли справа доходить до роботи з зовнішніми джерелами відеосигналу, такими як відеокамери, медіа-плеєри, DVD-програвачі, трансляції через мережу, IP телебачення, телевізійні ресивери, ТВ-тюнери тощо виникає маса питань про те, який софт підібрати та чи буде потрібно якесь додаткове апаратне забезпечення. Захоплення відео з екрану і запис лекцій, презентацій, конференцій в високі HD-якості прямо під час заходу, а також здійснення прямої трансляції з усіма необхідними перекодуваннями на різні медіа канали — завдання не з банальних.


Гуру комп'ютерних технологій можуть впоратися і з цим. Доведеться зібрати досить складний апарат на базі ПК або Mac, доробити декілька спеціалізованих програм і змусити їх працювати в єдиному комплексі, потім багаторазово прогнати захоплення відео з різних джерел і різних форматах в тестовому режимі для усунення всіх негативних нюансів. Величезна кількість витраченого часу і грошей, а головне — абсолютно даремно, тому що є набагато простіше та надійне рішення і, до того ж, в кілька разів дешевше.

Ціла студія в одній коробочці


Коли бачиш перед собою модельний ряд пристроїв захоплення відео і записи лекцій Epiphan, здається, що потрапив в магазин іграшок — яскраві, блискучі, різнокольорові, компактні девайси, що вміщаються у звичайній кишені. Це асоціюються з побутовою електронікою. Але не варто водити себе в оману - перед вами дуже серйозні пристрої, дійсно, здатні творити чудеса захоплення відео. Просто так американці у свій Зал Космічної Слави нікого не пустять, а компанія Epiphan, як раз за її технологію захоплення відео, гордо там красується. І ніхто крім неї навіть близько не підійшов до такого рівня визнання.


Різнобарвні девайси Epiphan іменуються по різному і розрізняються швидше кількісними показниками. У всіх пристроях реалізована одна і та ж технологія, яка, звичайно, постійно модернізується і стає дедалі досконалішою. Неймовірно, але навіть граббер початкового рівня, вартістю меншу за $1000 вміщує в собі функціонал цілої відео-студії. При цьому не потрібно взагалі ніяких навичок роботи з відеоматеріалом. Під'єднав дроти, з одного боку - DVI, c іншого - USB, натиснув кнопку «Пуск» і все: процес захоплення відео пішов.


Запис лекцій

 

Як вже згадувалося вище, технологія захоплення, записи і прямої трансляції відео Epiphan активно застосовувалася в американських космічних програмах. Їх технологія взагалі багато де застосовувалася: на телебаченні, в медицині, службах безпеки, в різних видах транспорту, промисловості, IT і багато де ще, однак, мабуть, найбільше «почали поважати» Epiphan в освітніх установах і конференц-орієнтованих організаціях за безпрецедентні зручність та якість запису лекція і заходів.


Найулюбленішим пристроєм для запису лекцій викладачів і студентів у всьому світі, звичайно ж, став Epiphan Lecture Recorder x2, з назви якого легко зрозуміти його спеціалізацію. Цей симпатичний компактний девайс здатний зводити в один HD відео файл одразу кілька медіа потоків, що надходять з різних джерел. Він одночасно записує слайди лекції з комп'ютера лектора, сигнал з відеокамери, яка знімає те, що відбувається в лекційному залі, і звук з мікрофона, з яким виступає лектор.


Для багатьох цього вже достатньо, проте потенціал Lecture Recorder x2 набагато більше. Річ у тім, що це дітище канадських інженерів, здатне не тільки здійснювати запис лекцій, а й вести пряму трансляцію в прямому ефірі та все в тій же HD якості через мережу. Лекцію в найвищій якості можна переглядати за допомогою звичайного Інтернет браузера на будь-якому комп'ютерному девайсі, наприклад, на планшеті за чашкою кави в студентському кафе через WI-FI.

 

Отже, маючи абсолютно звичайну аудиторію з абсолютно звичайним мікрофоном, абсолютно будь-яким комп'ютером зі слайдами та будь-який відео камерою, за допомогою Lecture Recorder x2 ми отримуємо колосальні можливості дистанційного навчання. Розміри лекційного залу ніяк не обмежують кількість слухачів. У прямому ефірі, в HD якості, у всьому світі, лекцію переглянуть і прослухають стільки людей, скільки того забажають. Та й потім запис лекції буде доступний для перегляду до тих пір, доки автор не побажає її видалити.


Следующая статья »