Інтерактивність – властивість елемента системи взаємодіяти коїться з іншими елементами системи чи з людиною. У центрі такої взаємодії знаходиться інформаційний обмін (обмін даними).

Елементами інтерактивної системи є всі елементи, які беруть участь у процесі обміну даними з іншою системою або людиною.

Термін «інтерактивність» (з англ. interaction – взаємодія) набув широкого поширення, використовується у найрізноманітніших сферах, від теорії інформації до соціології та промислового дизайну.


Широкої популярності він набув і в такій сфері життєдіяльності як освіта.

Насправді ми давно звикли до словосполученняінтерактивна дошка, інтерактивний мультимедійний комплекс. Нещодавно в нашому словниковому запасі з'явилися стійкі словосполучення «інтерактивний дисплей», «інтерактивні системи опитування».


Всі ці поняття відносяться до сучасних засобів навчання, використання яких суттєво підвищує ефективність процесу навчання.

Інтерактивна дошка, або мультимедійна дошка, революціонізувала процес навчання у школі та ВНЗ.

Завдяки їй навички, якими володіє учень з раннього віку (робота з інтерактивними пристроями, отримання інформації та спілкування за допомогою інтерактивних пристроїв), стали потрібні у школі, перетворили школу на дружню середу.


Секрет ефективності інтерактивних мультимедійних дошок ще й у тому, що це обладнання задіяє всі канали сприйняття інформації: кінестетичний (при торканні), аудіальний (дошка відтворює звук самостійно або підключена до колонок), візуальний.

Талановитий ініціативний учитель, використовуючи програмне забезпечення, що постачається з дошкою, може складати свої унікальні динамічні, цікаві уроки. Програмне забезпечення інтерактивної дошки містить найбагатшу галерею зображень, портретів, ілюстрацій, карт, базу формул та графіків, пропонує інструменти та шаблони для створення уроків.

Інтерактивні дошки бережуть зір дітей: зображення на якісній дошці позбавлене відблисків, має гарний контрастом, його можна збільшувати до розміру шрифту, який читатиметься з найдальшої парти, а також ПЗ вміє розпізнавати найнерозбірливіший почерк.

У той час як інтерактивна дошка – це елемент інтерактивного комплексу до обов'язкового складу якого входять, крім дошки, комп'ютер та проектор, - інтерактивний дисплей – це закінчене рішення, яке не потребує додаткових елементів (комп'ютер вбудований у сам дисплей, проектор не потрібний за визначенням).

Звичайно, такий продукт, маючи повноту функціоналу інтерактивного мультимедійного комплексу і позбавлений експлуатаційних витрат, коштує дещо дорожче. Як правило, вибір на користь інтерактивних дисплеїв роблять тренінгові центри компаній та вищі навчальні заклади.

Інтерактивні дошки бережуть зір дітей: зображення на якісній дошці позбавлене відблисків, має гарний контрастом, його можна збільшувати до розміру шрифту, який читатиметься з найдальшої парти, а також ПЗ вміє розпізнавати найнерозбірливіший почерк.


 

В той час як інтерактивна дошка – це елемент інтерактивного комплексу до обов'язкового складу якого входять, крім дошки, комп'ютер та проектор, - інтерактивний дисплей – це закінчене рішення, яке не потребує додаткових елементів (комп'ютер вбудований у сам дисплей, проектор не потрібний за визначенням). Звичайно, такий продукт, маючи повноту функціоналу інтерактивного мультимедійного комплексу і позбавлений експлуатаційних витрат, коштує дещо дорожче. Як правило, вибір на користь інтерактивних дисплеїв роблять тренінгові центри компаній та вищі навчальні заклади.To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.