Донецький цифровий планетарій

Ультрасучасний цифровий «Планетарій» відкрито 30 серпня 2008 року у центрі міста Донецька у сквері «Сокіл». Цей унікальний культурно-просвітницький центр став подарунком не лише Донецьку, а й усій Україні - подібних планетаріїв у світі нині налічується трохи більше 200 із 3000 планетаріїв, що діють на сьогодні.


Донецький «Планетарій» – справжній цифровий зірковий театр, в якому завдяки сучасному обладнанню глядачі зможуть по-новому подивитись на зірки та здійснити дивовижні подорожі. Всього за кілька секунд можна легко опинитися в будь-якій точці нашої галактики, а також за її межами, оглядати будь-які відомі науці світи за допомогою тривимірного зображення з будь-якого ракурсу.


Унікальна система цифрового планетарію має фантастичні можливості. Нові технології дозволяють глядачеві досягти ефекту просторово-часового переміщення, борознити космічний простір з можливістю моделювання часу з мінімальним проміжком 100 000 років.


Завдяки сучасному програмному забезпеченню можна зробити будь-які виміри та обчислення, віртуально бути присутніми на значних астрономічних подіях минулого та майбутнього. Можна переміщатися Сонячною системою, цифровий планетарій в Донецьку підлетіти ближче до планет і побачити їх топографію, геологічні параметри та атмосферні характеристики. Дивитися уявлення денного або нічного неба в реальному часі. Стежити за рухом небесних світил у реальному та прискореному часі.


Діаметр купола зоряного залу нового донецького планетарію становить 12 м. Зірковий зал «Планетарія» налічує 84 місця. У залі встановлені зручні м'які крісла, в яких можна комфортно спостерігати представлення. У будівлі встановлено сучасне висококласне обладнання: бельгійські проектори зображення "BarcoReality SIM 5R". Апаратно-програмний комплекс InSpace System, що включає професійні цифрові звукові та візуальні системи. Французьке програмне забезпечення складається з астрономічного симулятора реального часу SkyExplorer, відеоплеєра високої роздільної здатності ViPlayer HD. Для управління планетарієм використовується програмне забезпечення DomeManager.


Також у новому планетарії встановлено студію, яка дозволяє колективу планетарію створювати власні фільми та шоу програми.


 
 

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.