Гібридна аудиторія. Стислий опис
Гібридна аудиторія – ефективне рішення для підтримки навчання в умовах пандемії.

Гібридна аудиторія — це майданчик для співпраці та навчання, що дозволяє однаково зручно та ефективно викладати та засвоювати навчальний матеріал як учням, які є присутніми в аудиторії, так і тим, хто знаходиться в лекційний час вдома, але приєднався до уроку в режимі відеоконференції.

Гібридна аудиторія як нова методологічна та технічна концепція – надбання 2020 року і відповідь на обмеження, що наклала пандемія на роботу шкіл та університетів. Беручи до уваги те, що значний відсоток студентів в умовах дистанційного навчання не здатні якісно засвоювати учбовий матеріал, передові університети почали впроваджувати такі гібридні аудиторії.

Перед освітніми закладами та системними інженерами постала задача підтримки цілісного відчуття присутності на лекції.

Для тих студентів, хто вчиться з дому, потрібно забезпечити

 • Демонстрацію дошки (крейдової чи маркерної),

 • Демонстрацію інтерактивної дошки/дисплея (тобто трансляцію екрана)

 • Зображення та голос вчителя, який не обмежений в пересуванні по аудиторії

 • Зображення та голоси студентів, які присутні в аудиторії

Для тих студентів, хто в аудиторії, потрібно забезпечити

 • Зображення та голоси студентів, які присутні на лекції дистанційно

Для лектора в аудиторії потрібно забезпечити

 • Зображення та голоси студентів, які присутні на лекції дистанційно

Технічно вище перелічені потреби формулюються як задача забезпечення простого та надійного каналу для підтримки відеоконференції.

Головні складові задачі по створюванню гібридної аудиторії – об’єднання всього розмаїття контенту (on-line контенту!!!), від дошки та дисплея до камер, цифрових презентацій та багатоканального аудіо сигналу в однієї сесії відеоконференції.


Експертне інженерне середовище України пропонує реалізацію гібридної аудиторії за допомогою обладнання, яке вже довело свою здатність створювати якісні відеоконференції:

1.Група обладнання для генерації відеосигналу

 • камера, яка зніматиме викладача та дошки. Таки задачі вирішує камера Aver 520 Pro.

 • камера для демонстрації учнів у класі та, яка здатна фокусуватись саме на тому студенті, який говорить. Цим вимогам чудово підійде камера Aver PTC500S PTZ.

 • Камера (документ-камера) для трансляції додаткових джерел інформації на кшталт Yesvision GT800A.

2.Група обладнання для відображення відеосигналу

 • панелі Profyline

 • керуючий комутатор Digibird DB-VWC2-B.

 • Комбінація панелей і комутатора дає можливість створити ефект присутності в аудиторії студентів, які вимушені навчатись віддалено, та покращує їх контакт з колегами в аудиторії та лектором.

 • Крім цього, комутатор вирішує задачу відображення в аудиторії джерел різної роздільної здатності, масштабувати контент до 4К, виводити контент на різні засоби відображення.


3.Окрема група обладнання покликана зняти, обробити та транслювати аудіо-сигнал на боці аудиторії.

4.Програмне забезпечення від LifeSize (Cloud Smallt Account + Live Stream + Record and Share – Unlimited) об’єднує всі групи обладнання, всіх відвідувачів гібридної аудиторії та робить можливої їхню спільну роботу та сам навчальний процес, якісний і безкомпромісний, однаково комфортний та ефективний для обох категорій студентів (тих, що в аудиторії, і тих, що присутні в режимі відеоконференції.

На думку багатьох експертів, світ вже не буде таким як до пандемії, і ми маємо відповідати викликам часу. Гібридна аудиторія — це один з методів відповідати сучасним потребам. І студенти, і викладачі закладів, де з’явились подібні аудиторії, одностайно задоволені ними та позитивно відгукуються про нові можливості навчального процесу.


To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.