Медичний центр Університету Еразма (Erasmus MC), Роттердам, Голландія, - найбільший та один з найавторитетніших наукових університетських медичних закладів Європи. Також це один з восьми крупніших університетських медичних центрів Голландії з точки зору кількості  ліжок та кількості пацієнтів на рік. 

Для безпеки і оптимізації навантаження на заклад поступаючих та виходячих пацієнтів, відвідувачів та медичних працівників Еразмус-МЦ користується диспетчерською, яка керує та моніторить рух та пересування відвідувачів, пацієнтів та персоналу. Диспетчерська – місце, куди збираються усі сигнали попередження та тривоги стосовно пацієнтів, або ті, що генерує поліція, пожарна охорона, авіа швидка та інші служби з надзвичайних ситуацій.


Ергономічна диспетчерська

В 2018 стало зрозуміло, що потрібна модернізація диспетчерського центру. Центр не відповідав сучасним технічним стандартам та стандартам ефективності роботи персоналу в диспетчерської кімнаті. 

“Розмір та геометрія попередньої диспетчерської не дозволяли встановити відео-стіну відповідним чином,” – каже Рой Ворденаар, оператор Еразмус-МЦ. “Оператори сиділи спинами один до одного та мусили постійно вертати головами, аби охопити зором зображення на відео-стіні, що окружала нас напів-колом.”


Перед встановленням нової відео-стіни компанія системний-інтегратор запропонувала екскурсію до місцевого центру контролю руху транспорту, який облаштовано рішенням для роботи операторів Barco’s OpSpace. Візит до Центру контролю руху транспорту переконав замовника в правильності вибору. 
Повний контроль за діяльністю шпиталя

Нова диспетчерська зараз облаштована сучасною відео-стінкою Barco, яка побудована з РК панелей OverView KVD5521B та керується на платформі графічного процесора Barco media platform TransForm NDN-210. В диспетчерській передбачені три робочих місця, два з яких використовуються для звичайного спостереження третє – як запасне, або для надзвичайних ситуацій, що потребують додаткового оператора. Звідси відбувається цілодобове керування потоком пацієнтів змінами з двох операторів.


Відео-стіна та робоче місце забезпечують повний огляд та гнучкість керування у найбільш комфортних для оператора умовах. Різниця між попередньою диспетчерською та новою колосальна,» - каже Рой. Barco OpSpace workspace дозволяє виводити джерела відео найзручнішим та ефективнішим чином.


“Еразмус-МЦ потребував систему, що могла б керувати відео спостереженням і іншими рішеннями,” – говорить Тайш Ассінк, представник компанії-інтегратора INTER. “Всі ці рішення зараз зводяться під керуванням OpSpace, і диспетчери вправляються всім за допомогою однієї клавіатури та миші. Це значно поліпшило командну роботу диспетчерів та надало їм повний контроль за ситуацією в кожну одиницю часу.”Керування всіма джерелами з одного робочого місця

Джерела, якими мають керувати оператори Erasmus MC, досить різноманітні. Серед них мережа камер відеоспостереження, система контролю доступу, управління парковкою та пожежне оповіщення. Всі ці джерела зорганізовані в одну схему без залежності від того, до якої мережи вони належать. 


“Іноді нам доводиться приймати рішення за лічені секунди,” – каже Рой. “Тому важливо мати всю потрібну інформацію, представлену у найбільш ефективному вигляді. Зараз ми можемо у зручний для себе спосіб подавати ці джерела на відео стіні та у себе на робочих місцях, переключатися між джерелами та збільшувати ті джерела, що потрібні для обговорення та прийняття рішення. Це дозволяє швидше приймати рішення.”

“В попередній диспетчерській оператори мали користуватися різними робочими станціями, дисплеями, клавіатурами та мишами,” – каже представник інтегратора, компанії INTER, п. Б.Грут. “Завдяки Barco OpSpace ми змогли позбавитися цього хаосу, зараз робоче місце оператора вільне від технічного захаращення, всі комунікації та взаємодії з різноманітними джерелами здійснюються за допомогою однієї клавіатури, однієї миші та тач-панелі. Це значно ефективніше. Менше робочих станцій, дротів біля столів та навколо, менше різноманітних дисплеїв, - зараз диспетчерська випромінює мир та спокій.”


Персоналізоване робоче місце

Оператори в Еразмус-МЦ користуються шаблонами виводу джерел в OpSpace, вони можуть ті шаблони налаштовувати під власні потреби (персоналізувати шаблони) згідно з специфічними завданнями та перевагами. “Різні зміни мають працювати з різними шаблонами виводу інформації на відео стіну. Ми маємо мережу відеоспостереження, яка налічує 1200 камер та 6000 дверей з електронними замками. Кожна зміна має власний набор камер та замків, що вони спостерігають. Шаблони джерел нічного та денного спостереження відрізняються один від одного. Ми навіть маємо спеціальний  COVID-19-шаблон, який інформує нас стосовно ситуації в відділеннях, де є COVID-пацієнти.”


Змінювати шаблони та послідовності джерел, що виводяться на стіну, легко. На початку зміни диспетчери реєструються в системі, і дані, які вони мають спостерігати та керувати німі, відображаються так, як вони їх спостерігали попереднього разу. 


“З точки зору гнучкості та ергономіки ми значно покращили умови роботи операторів, встановивши Barco OpSpace,” – каже п.Рой. “Крім цього, ми зробили величезний крок вперед стосовно безпеки та ефективності процесів в Еразмус-МЦ з встановленням OpSpace.”


To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.