Рішення для диспетчерських та ситуаційних центрів
Коли ми говоримо про ситуаційні чи диспетчерські центри, то в нашій уяві постає кімната, в центрі якої знаходиться великий екран, де відображається різноманітна інформація з багатьох джерел.
 
Основне призначення таких центрів - організація оперативного аналізу інформації, яка поступає в реальному часі, з подальшим реагуванням та прийняттям управлінських рішень, а також контроль та моніторинг об'єктів різного призначення.

Про кімнати обізнаності та центри управління для військових дивіться у статті:
➡  РІШЕННЯ ВІД AV-PRO ДЛЯ ПОТРЕБ ВІЙСЬКОВИХ

Основні вимоги до обладнання, яке входить до складу диспетчерських та ситуаційних кімнат:


 • Оптимальний розмір та роздільна здатність екрану, які відповідають функціоналу кімнати
 • Широкий кут огляду, що забезпечує комфортний перегляд інформації оператором по всій площі екрану
 • Стабільна та безперервна робота протягом тривалого часу 
 • Режим мультиекранного виведення зображення
 • Наявність програмно-апаратних засобів, які забезпечують прийом, відображення та керування даними з різних джерел
 • Можливість оперативного масштабування та модернізації системи
 • Ергономічність робочого простору 

Основні компоненти рішення

Екран

Для проведення операторського контролю за технологічними процесами в реальному часі, інформація, з якою працюють оператори - диспетчери, повинна бути доступна, зручна та зрозуміла. Тому центральним елементом кожного ситуаційного центру є великий екран. 

На екранах може бути виведена різноманітна інформація, включаючи потокові відео, зображення, графіки, карти, SCADA та інші елементи моніторингу. 

Від якості відображення залежить читабельність інформації, що поступає, швидкість обробки та реагування. Залежно від призначення це може бути модульна відеостіна, набрана з дисплеїв великої діагоналі.   

В залежності від вимог та поставлених задач використовують різні технології відеостін. 
Детальніше у статті: 
➡   Порівняння технологій на основі рідкокристалічних панелей (LCD), кубів із зворотною проєкцією (RPC) та світлодіодних екранів (LED) для побудови відеостін в диспетчерських, кризових центрах та командних пунктах .
Для побудови відеостіни AV-PRO пропонує рішення Barco. Це європейський бренд, єдиний на ринку, який має в своєму портфелі дисплеї доступні в різних технологіях (LED, LCD та RPC), розмірах і роздільній здатності. 
З 1994 року Barco розробляє рішення для візуалізації диспетчерських і спільної роботи для різних галузей промисловості. Сьогодні це вибір номер один для ситуаційних, диспетчерських центрів, центрів прийняття рішень та будь-яких приміщень, в основі яких лежить обробка великих обсягів інформації на екрані.   

Дисплеї Profyline


Дисплеї Profiline - це РК-дисплеї для побудови відеостін.
Основні характеристики та функції:
 • Підтримка онлайн-оновлення через USB 2.0
 • Безперервна робота 7×24 годин
 • Вбудоване програмне забезпечення може зробити безліч склеєних блоків на великому ЖК-екрані для відображення
 • У разі відсутності сигналу буде відображатися налаштоване зображення.
 • Підтримка зміни логотипу онлайн
 • Повнокольорове екранне меню, зручне меню управління
У диспетчерських залах можливий і більш простий варіант забезпечення наочності інформації  - набір окремих великих дисплеїв (дашбордів), кожен з яких переважно прив'язаний до свого зовнішнього джерела.  

Дисплеї Newline


Newline - універальний дисплей, який здатний задовольнити потреби будь-якого робочого простору. 
Комбінація оптичної склейки (Optical Bonding) і вдосконаленої інфрачервоної поверхні забезпечує ідеальний touch-функціонал.
Також завдяки такій технології дисплеї мають чітке зображення, яскраві кольори і кут огляду 178°.

 Контролер управління відеостіною 

Приймає в цифровому та аналоговому вигляді інформацію від комп'ютерів операторів-диспетчерів, зовнішніх джерел та дані, передані по мережі, генерує інформацію від запущених на ньому програм у вигляді програмних вікон, керує розміщенням окремих зображень по площі екрану.

Контролер для відеостін Barco 


Контролери можна використовувати як автономні або як частину великої мережевої інфраструктури.
У першому випадку один процесор відеостіни запускає програму, яка варіюється від невеликих (наприклад, відеостіна 2x2) до стін, що складаються з 64 дисплеїв.
При об’єднанні в мережу стіна повинна мати можливість демнструвати зображення, що надходять із багатьох різних джерел. Ці джерела можуть бути розташовані по всьому світу та використовувати кодери для розміщення відеозображень у мережевій інфраструктурі на екрані.

Контролер для відеостін iWall 


Контролери iWall дозволяють комбінувати екрани в єдиний робочий простір, а також здійснювати управління і розподіл різних джерел сигналу по екрану.
Основні характеристики:
 • Підтримка відео 4K 60 Гц Ultra HD
 • Входи/Виходи: 4x входи HDMI (1x 4K@60Hz, 3x 4K@30Hz), 1x вхід DP (4K@60Hz), 9x виходи HDMI (1080p@60Hz) і 1x DP loop out.
 • Кілька режимів відображення: одне зображення, PIP (картинка в картинці), POP (картинка на картинці), PYP (картинка за картинкою), підтримка каскадного відображення.  
 • Підтримка матричної моделі (режим одного дисплея 1x1) та портретного дисплея на 90° або повороту на 180°
 • Технологія FPGA, чиста апаратна архітектура обробки в реальному часі без затримок.
Контролер для відеостін Digibird 

Апаратний та недорогий Full HD контролер відеостіни, який забезпечує обробку даних в реальному часі. Це найкращий вибір для демонстрації відео у кімнаті управління, конференц-залі або на цифровому табло зі зручним інтерфейсом та простими функціями.
 • Повністю апаратне рішення, що забезпечує високу надійність
 • Безперервна робота 24/7
 • Різні режими відображення: довільне розташування вікон, масштабування, розтягування та зображення картинка в картинці (PiP)
 • Конфігурація входів/виходів: 4x4, 4x8, 8x8, 4x12, 8x16

 Обладнання для впровадження відеоконференцзв'язку

Комплекти відео, аудіо, комутаційного та керуючого  обладнання, які забезпечують обмін інформацією та спільну роботу в реальному часі з віддаленими абонентами або просто виконують телевізійну трансляцію із зовнішніх об'єктів.   

Відео конференц-зв'язок AVer


AVer - професійний відео та аудіо конференц-звязок. 
Системи USB-конференцій від AVer легко інтегруються з більшістю хмарних і веб-програм для відеозв’язку. А сертифікація від Microsoft Teams, Skype для бізнесу, Zoom, Barco та Google Meet™ є доказом того, що конференц-камери AVer ідеально підходять для всіх типів переговорних кімнат і центрів прийнятття рішень.

Конференц-система

Комплект аудіо та допоміжного обладнання для роботи в реальному часі, що включає мікрофонні пульти для змінного (чергового) керівника, операторів-диспетчерів, оператора-асистента, методиста (якщо він є) і керівників, що прибули в центр. Використовується як для внутрішнього зв'язку, так і для виходу у зовнішні, наприклад, телефонні мережі.

Конференц-система TAIDEN 


TAIDEN є розробником передових технологій конференц-систем і пропонує чудові рішення для конференцій, переговорних кімнат і центрів прийнятття рішень.

 Система звукопідсилення, джерела аудіо та відеосигналів, пристрої керування та комутації сигналів (система автоматизації)

Засоби загального гучномовного звуковідтворення, а саме: звуковий мікшер, придушувач виникнення акустичного зворотного зв'язку, підсилювачі потужності та акустичні системи (гучномовці), закріплені на стінах або стелі приміщення.

Звукове обладнання ITC 


Аудіосистеми ITC – широкий спектр продуктів, що гармонійно поєднують у собі можливості для побудови збалансованого акустичного середовища. Такий підхід дозволяє створювати комфортні та якісні приміщення для роботи операторів та диспетчерів. 

Комп'ютерне обладнання


Ноутбуки Dynabook ідеально підходять для сучасного гібридного робочого середовища. 
Особливості ноутбуків:
 • Розкриття петель екрану на 180°
 • Антибактеріальне лакофарбове покриття, протестоване японським промисловим стандартом Z 2801:2010
 • Міжнародний стандарт енергоефективності споживчих товарів Energy Star
 • Військовий стандарт MIL-STD-810H
 • Гарантія 24 місяці
Сучасне обладнання одна із частин глобального підходу до побудови диспетчерських та ситуаційних центрів. Важливу роль також грає саме проєкт та інтеграція. 

Погана видимість даних, що відображаються на відеостіні, неправильна розсадка операторів по залі, непродумана ергономіка їх робочих місць, можуть зробити роботу всієї системи неефективною.
Для уникнення таких обставин, повинна забезпечуватися зручна та комфортна робота для всіх, хто перебуває в центрі, без необхідності залишати свої місця для участі в обговоренні. Великі центри, крім центрального залу з операторами, можуть мати ряд додаткових приміщень, наприклад зал оперативного штабу, зал підготовки працівників, навчальна аудиторія, кабінет керівництва, серверні кімнати тощо. 

Тому для розробки таких маштабник проєктів обов’язково потрібна професійна підтримка.

Додаткову інформацію та деталі розробки проєкту ви можете дізнатись зв'язавшись з нашими менеджерами sales@av-pro.com.ua .

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.