Призначення

Система електронного голосування Голос-UA (надалі Система) призначена для автоматизації процесів підготовки та проведення засідань сесій органу місцевого самоврядування, а також для опрацювання результатів голосування депутатів з метою заповнення затверджених форм звітних документів.

 

Галузь застосування

Система насамперед орієнтована на невеликі за чисельністю (до 100-150 депутатів) сільські, селищні, міські, районні місцеві ради та поради територіальних громад.

 

Методична база

Система електронного голосування Голос-UA розроблена на основі законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на основі методичних та практичних рекомендацій щодо організації діяльності голів та секретарів сільських, селищних, міських та районних рад, рекомендацій Проекту USAID Діалог.

 

Функції системи

Основна мета системи - інформаційна підтримка роботи співробітників апарату (адміністрації) ради, відповідальних за підготовку та проведення засідань. Ці співробітники отримують можливість:

  1. Вести картотеку депутатів

  2. Вести базу даних фракцій (груп депутатів), політичних партій, сесій та засідань сесій

  3. Формувати порядок денний засідання і фіксувати основні відомості про питання

  4. Проводити реєстрацію депутатів перед початком засідання

  5. Проводити відкрите та відкрите поіменне голосування депутатів

  6. Керувати відображенням інформації на електронному табло: про питання, ходу та результатів голосування

  7. Створювати та заповнювати даними затверджені типові форми документів: порядок денний засідання, рішення сесії, протокол сесії, різні списки депутатів, результати поіменного голосування тощо

У свою чергу депутати можуть швидко та просто реєструвати свою присутність на засіданні та голосувати за винесені на розгляд питання порядку денного засідання. Ця можливість забезпечується за допомогою мініатюрних пультів голосування.

Пульт голосування не має екрану. Отже, запропонована система голосування не виконує функції системи документообігу, у тому числі — не дає можливості поширювати серед депутатів електронні документи (такі, як порядок денний засідання, проект рішення), вносити правки до документів та пересилати документи на електронні адреси.

У запропонованій системі голосування депутати максимально залучені до обговорення нагальних питань та прийняття рішень, отримуючи необхідну інформацію на електронному табло та маючи можливість швидко та легко висловити свою думку за допомогою пультів голосування.

 

Принцип роботи

Ідеологія системи голосування дуже проста:

  • Секретар ради (або інший відповідальний співробітник) готує порядок денний засідання, відкриває засідання, проводить реєстрацію, послідовно організує обговорення питань та голосування депутатів.
  • Система відображає на електронному табло інформацію про питання, що розглядаються.
  • Депутати голосують за допомогою пультів.
  • Система фіксує голоси депутатів та показує хід (результати) голосування на електронному табло.
  • Секретар, після завершення сесії, отримує від системи згенеровані згідно із затвердженими формами документи: рішення сесії та протокол засідання (з результатами голосування).

 

Основні відмінності від аналогічних продуктів

  • Реєстрація та голосування депутатів проводиться за допомогою переносних пультів голосування. Вартість одного такого пульта голосування на порядок менша від вартості планшета, який використовується в більшості відомих систем електронного голосування.
  • Передача команд від пульта до приймача здійснюється по радіоканалу в межах прямої видимості (зазвичай не менше ніж 60 м, але не більше 120 метрів). Голосування за межами сесійної зали технічно неможливе, що є важливим чинником обов'язкової присутності депутатів у залі під час голосування. У той же час, відомі аналогічні системи голосування як середовище передачі даних використовують WiFi мережу, що надає потенційну можливість віддаленого підключення до діючої системи голосування.
  • На пультах голосування депутатів немає жодних програм і не потрібна інсталяція клієнтського програмного забезпечення. Реєстрація депутата у системі та голосування здійснюються простим натисканням кнопки на пульті.
  • Приймач системи голосування підключається в USB слот звичайного комп'ютера, і через кілька секунд після встановлення приймач готовий до роботи. Не потрібно придбання та встановлення додаткових мережних комутаторів та точок доступу, а отже, немає необхідності запрошувати спеціаліста-інженера для налаштування комп'ютерної мережі та периферійних мережних пристроїв.
  • Для роботи системи достатньо одного комп'ютера, а вся цінна інформація (база даних) може зберігатися на переносному накопичувачі: флеш-карті або жорсткому жорсткому диску. Система може бути розгорнута і в локальній мережі місцевої ради, але її наявність (мережі) не обов'язково.
  • Електронне табло для відображення інформації підключається безпосередньо до комп'ютера, де встановлено компоненти системи. Не потрібний спеціальний контролер для керування електронним табло. Модуль візуалізації системи голосування автоматично вибере оптимальний шаблон відображення, заповнить його даними та надішле на табло для відображення.
  • Система має багато готових типових шаблонів відображення та шаблонів електронних документів. Щоб додати нові шаблони або відредагувати наявні, не потрібно встановлювати систему знову. Причому будь-який шаблон можуть бути легко додані офіційна символіка та атрибути місцевої ради, різні графічні елементи та текст. Там, де доречно, система вже використовує фотографії депутатів, герб та прапор місцевої ради.

 

* Повна вартість системи до 40 делегатів з урахуванням ПЗ ГОЛОС-UA, пультів голосування, ресивера та кейсу становить від 99 900 грн. За більш детальною інформацією зверніться, будь ласка, до менеджера компанії AV-PRO.