Для більшості школярів навчальний рік розпочався в офлайн-форматі. Але так як традиційне навчання можливе за умови наявності в школі надійно захищеного укриття, не всі школи змогли відкрити двері для своїх учнів.
Заступник міністра освіти в ефірі одного з телемарафонів зазначив, що повернення дітей на очне навчання підтримує більша частина батьків, навіть у відносно прифронтових регіонах.
❞ – Ми спілкувалися з батьками, робили відповідні опитування, і є така статистика, що, незважаючи на те, що прифронтові території перебувають під обстрілами, більше половини батьків все ж таки хочуть, щоб їхні діти з 1 вересня пішли до школи на очне навчання. Тут важливо зрозуміти, що міністерство закликає до повернення на очне навчання тільки там, де для цього створені відповідні безпекові умови ❞, – підкреслив Сташків.
Саме тому кількість учнів у школах з укриттями значно зросла. Тож школам довелося прийняти нові методи викладання та навчання, щоб подолати труднощі, з якими зіткнулися в цей час.
Як зазначив Андрій Сташків: "Великий розрив в офлайн і онлайн-навчанні – це дуже складна проблема, тому зараз міністерство активно працює над розробленням відповідної стратегії щодо подолання освітніх втрат."
І дійсно, перехід від традиційного до дистанційного навчання був складним для усіх учасників освітнього процесу. Проте зараз ми бачимо зростання різних типів навчання, а саме дистанційного, гібридного та змішаного. Хоча вони мають певну схожість, давайте ознайомимось з кожним із них.
Дистанційне навчання